Dom suchy i ciepły

Czego potrzebuje dom, aby był ciepły, a przede wszystkim suchy? Oczywiście są to hydroizolacje, czyli izolacje chroniące dom przed naporem wody, jak i przenikaniem do jego wnętrz nadmiernej ilości wilgoci.
Najczęściej oczywiście są stosowane do fundamentów i nie tyle istotne jest, Jaki materiał na taką hydroizolację został użyty, ile jej szczelność na całej szerokości i długości, a szczególnie w rogach i na krawędziach. Jednak zdarza się, że izolowane są również dachy na zasadzie hydroizolacji, chociaż w tym wypadku nazywa się to raczej pokryciem dachowym, a przynajmniej przez fachowców. Wyjątek mogą stanowić poddasza, jakie docieplamy od zewnątrz, a jednocześnie izolujemy od wilgoci, używając dla przykładu pianki poliuretanowej i co w takich wypadkach jest najwłaściwszym rozwiązaniem. Albo papy, ciągle jeszcze używanej, chociaż naprawa dachów z jej użyciem nie wygląda tak samo, jak kiedyś.
Dawny typ papy po prostu przyklejano za pomocą smoły do warstw starych, przybijano papiakami, a za rok, szczególnie przy dachu płaskim albo o małym spadzie operacje powtarzano. Dziś, przy nowoczesnych papach oczyszcza się powierzchnie dachów ze starych warstw i nakłada jedną, nową, która w zupełności wystarczy.
Zobacz jak wygląda nowoczesna hydroizolacja dachu w systemie płynych membran na stronie ATP-BUDOWNICTWO.PL